Svatební trendy roku 2020

Rok 2020 představuje v oblasti trendů jedno z nejzajímavějších svatebních období!

Módní trendy hýbou vším, svatbami neopomínaje. Trendy ve svatební výzdobě, květinách šatech, oznámení, dárcích i svatební tabuli se vyvíjí rok co rok. Neznamená to však, že nový trend by nahradil ten minulý, spíše se snoubencům rozšiřují jejich možnosti. V roce 2020 budou mít z čeho vybírat.

Svatební trendy, které se objevují pro rok 2020 jsou důkazem toho, že tyto významné životní události se stále více zabývají kouzlem daného okamžiku, že se svatby stávají čím dál více personalizované.

Zcela atypické svatební obřady, netradiční květinové komponenty (jako tráva a pšenice!), sametové akcenty představují jen zlomek vynikajících nápadů pro dokonalou svatbu.

Seznamte se s 10 zbrusu novými svatebními trendy, které přední svatební agentury očekávají pro rok 2020 na světové i domácí scéně:

1. Návrat ke klasice

Zpět v kurzu jsou tradiční designové prvky. Stříbrné/bronzové svícny, plátěné ubrousky s monogramem, krajka a křišťálové skleničky mají své místo v tomto krásném a nadčasovém svatebním trendu. Skvěle vypadají v kombinaci s vintage svatebním nábytkem.

2. EKO svatby frčí

V těchto ekologicky citlivých časech, páry více než kdy jindy hledají způsoby, jak uspořádat svatbu šetrnou k životnímu prostředí. To znamená omezit zbytečné plýtvání, nepoužívat jednorázové plasty, sdílet květinovou výzdobu s jinými páry nebo uspořádat společnou výsadku stromů jako takovou malou kompenzaci přírodě.

3. Nezapomeňte na osvětlení

Není divu, že jedním z nejlepších svatebních trendů roku je tzv. “mood“ náladové osvětlení. Když slunce zapadá, světla se rozsvítí, ať už jde o vnitřní nebo venkovní svatební hostinu, světla mohou nastavit tón a náladu pro váš večer.

4. Sladká tečka? Ne, slaná!

Je na čase rozloučit se s tradičními svatebními sladkostmi? Zas tak docela ne, ale prim začínají hrát sýrová prkýnka s domácím chlebem, čatním, krekry a zeleninou. Věřte nám, setkáte se s tím nejen na hipsterských svatbách.

5. Samet pro každé roční období

Nejlepší věc na sametu je to, že se hodí na svatbu v jakémkoli ročním období. Záleží jen na správném výběru barvy.

6. Netradiční květinové prvky

Květinové dekorace pro rok 2020 budou doplněny o spoustu netypických prvků, jako jsou různé trávy, obiloviny, mnoho zelených doplňků jako je např. eukaliptus. V kombinaci s čerstvými květy působí elegantně a moderně.

7. Jmenovky s osobním vzkazem

Plánujete-li menší svatbu, zkuste jeden z nejosobnějších trendů na tomto seznamu. Doplňte klasické jmenovky o krátký personalizovaný vzkaz pro každého svatebčana. Ti to určitě ocení.

8. Ilustrované svatební oznámení

Oznámením s fotografiemi už pomalu odzvonilo. Do popředí se dostává nový trend, který ještě více podpoří osobitost a jedinečnost Vaší svatby. Svatební oznámení ovládnou ilustrace. Zkuste oslovit místního umělce, aby pro Vás nakreslil něco krásného a originálního. Vaše oznámení bude tak malým uměleckým dílem.

9. Zkuste to minimalisticky

Tento hlavní směr interiérového designu se postupně přesouvá i do svatební sféry. Klíčem k dosažení tohoto trendu je jednoduchá barevná paleta se dvěma nebo třemi barvami a čisté linie. Skvěle funguje kombinace květin různých tvarů s přírodními prvky jako je dřevo, kámen či mramor.

10. Pryč jsou dny tradičního svatebního obřadu

Obřadní uspořádání se až doposud většinou neměnilo. Páry začínají být ale mnohem otevřenější netypickému uspořádání během svatebního obřadu. IN bude sezení dokulata nebo třeba dlouhá, klikatá ulička.

I když jsou tyto trendy populární, ujistěte se, že děláte věci podle vašich představ. Trendy jsou skvělé pro inspiraci, ale vždy se snažte, aby Vaše svatba byla taková, jakou ji  chcete mít. Vytvořte si svůj vlastní styl. Wooden World Vám pomůže vytvořit z Vaší svatby nezapomenutelný zážitek.